Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання – першооснова формування духовно-морального світогляду здобувачів освіти у Березоворудській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави. Широкі можливості щодо виховання почуття патріотизму, закладання підвалин для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, створюються при проведенні тематичних позакласних заходів, присвячених щасливим та болісним сторінкам історії українського народу.

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Національно-патріотичне виховання в закладі має системний характер і займає значне місце. Любов до рідної країни починається з любові до своєї маленької Батьківщини, а отже вміння любити все, що тебе оточує: землю, на якій народилися і живем, а також шанобливо ставитися до культури, звичаїв і традицій свого народу ­­– це і є патріотизм. Тому головним завданням є формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю; формувати переконання у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до символів України, до своїх батьків та оточуючого середовища.

Зараз настали дуже важкі часи для нашої рідної країни, а тому здійснення системного патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України, запорука сильної і єдиної держави. Кожен із нас сьогодні, як ніколи відчуває що «Я громадянин України». Ми гідний народ зі своїми традиціями і звичаями, і ми, як ніхто, маємо право на існування!

Так, у всіх класах є обов'язковими години спілкування, на яких вивчаються символи, обереги України, основні закони нашої держави. Ось їхня тематика: «Свою Україну любіть» , «Моя Україна-червона калина», «Політична культура молодої людини», «Прапор, герб-ознаки держави», «Я-громадянин України» та інше.

Кожне свято в нашому закладі незалежно від тематики розпочиналося з вшанування пам’яті Небесної сотні та загиблих захисників України. У закладі часто проходять акції «Допоможи солдату!», де учні разом з класними керівниками та працівниками школи збирають продукти харчування, теплі речі, медикаменти та гроші, малюють малюнки та пишуть листи для наших захисників, роблять талісмани, окопні свічки, плетуть маскувальні сітки.

У закладі проходять флешмоби: «За єдину Україну», «З Україною в серці» та «Ми ніколи не зречемося рідної землі».

Члени учнівського самоврядування «Лідер», взяли участь у фестивалі – конкурсі учнівських проектів самоврядування «Ми віримо в гарне майбутнє» за напрямком патріотичне виховання, а саме проєкт «З Україною в серці», обласному конкурсі проєктів за напрямком «Екологічні ініціативи».

Протягом року в закладі проходило безліч заходів, зокрема: спільна молитва – «Тримайтеся солдати-ми молимось за вас», «Стежками українського козацтва», «Лиш українське слово із вуст моїх звучить» - поетична вітальня, «Я маленький громадянин» - просвітницький тренінг, «Краса і велич символів держави», «Веселий ярмарок українських страв», «Падає лист на моїй Україні» - спільна екскурсія, «І живе калина на папері» - конкурс малюнків, «Трагедія українського народу» - міні реквієм. Прес – центр нашого самоврядування підготував презентацію до Дня Захисників «Дякуємо!».

Члени комісії спорту і здорового способу життя провели спортивні змагання: «Славні Гетьмани України», «Юні Клички та Вірастюки», «Усі ми козацького роду», «Привіт фізкультурі від усієї родини».

Майже всі учні нашої школи носять вишиванки та різну українську символіку і це не тільки на свята, а і в будні дні. Так, яскраво та незабутньо кожного року проходять заходи до Дня вишиванки, Дня Соборності, Дня Миру та інше.

Ми живемо з вами в правовому суспільстві і повинні знати свої права та обов’язки, а тому комісія по навчанню підготували та провели такі заходи як: «Наші права – щасливе дитинство», «Конституція - основа моєї держави».

На протязі року учнями була створена презентація роботи волонтерського руху та проведено свято «Добро спішіть творити, люди» та акція милосердя «Відкриймо ж, люди, ми свої серця».

Оскільки наш заклад працює за напрямком «Школа–Родина», а ми вважаємо, що сім’я - це зернинка народу, в нас відбувається дуже багато заходів за участю батьків, родичів, сусідів та односельців. В рамках традиційного Тижня сім'ї, школи та громадськості відбуваються такі заходи: «Родини на старт», яскраві особистості «Гурт «Березичі–легенда Березоворудського краю», засідання круглого столу «Молодіжне середовище. Проблеми і перспективи». День Добра, концерт «Мелодія шкільних сердець», День Театру та інше.

Щоб краще дізнатися про історію нашої країни та про видатних людей ми часто подорожуємо містами нашої України, дізнаємося багато цікавого та надзвичайного. Учні нашої школи побували у Батурині, Каневі, Переяславі- Хмельницькому, Умані, Богданівці, Лубнах, Полтаві, Решетилівці, Львові, Чернігові, Києві та інших містах і селах України. На жаль, зараз учні подорожують містами України лише віртуально, але після Перемоги ми обов’язково відновимо наші туристичні маршрути рідною землею.

Особливо велику роботу проводить шкільний музей народознавства. Він є діючим центром національного виховання учнів. Тут зібрано багато матеріалів, які використовуються під час проведення виховних заходів у класах. Також діє у школі музейна – кімната Д.О. Луценка, екскурсії, в якій не можуть залишити байдужим жодного слухача.

Кімната-музей Бойової Слави була створена у вересні 2015 року. Разом з пошуковою групою учнів розпочато збір і систематизацію матеріалів про бойовий шлях ветеранів Другої світової війни; створення дошки пошани, присвяченої загиблим воїнам – Пирятинцям в АТО, ООС та під час повномаштабного вторгнення «Вони загинули, щоб ми жили» та куточку, присвяченому героям Небесної сотні - «Герої не вмирають».

Поділитися: